Dom na sprzedaż, Runowo Krajeńskie,

Informacje podstawowe

Cena:

22 000 000 PLN

Numer oferty:

748747

Typ oferty:

sprzedaż

Cena za m2:

12 746,23 PLN

Powierzchnia:

1 726,00 m2

Powierzchnia działki:

63 000,00 m2

Ilość pokoi:

10

Rodzaj budynku:

Dworek

Piętro:

0

Ilość pięter:

1

Stan budynku:

Bardzo dobry

Rok budowy:

1914

Typ budynku:

Dworek
Ilona Wakulińska
788 075 924

Lokalizacja

Miejscowość:

Runowo Krajeńskie

Gmina:

Więcbork

Powiat:

sępoleński

Kraj:

Polska

Media i inne

Telefon:

Tak

Internet:

Tak

Gaz:

Tak

Woda:

Tak

Prąd:

Tak

Kanalizacja:

Tak

Opis

Oferujemy na sprzedaż jedyną w swoim rodzaju nieruchomość - przepiękny, przedwojenny pałac Nieruchomość położona jest w województwie kujawsko - pomorskim 4 km od miejscowości Więcbork, 2 km od szosy oraz najbliższej osady. Działka o powierzchni 6,3 ha jest pokryta lasem i w całości ogrodzona kutym ogrodzeniem.
Głównym obiektem kompleksu mieszkalnego usytuowanego na wzniesieniu w lasach Runowa Krajeńskiego jest piękna rezydencja ( 1066m2) . Jej funkcję mieszkalną uzupełniają budynek garażowo-mieszkalny ( 200 m2 ) , budynek basenowy ( 460 m2) połączony tunelem podziemnym z pałacem, kordegarda przy bramie wjazdowej oraz ogród z elementami małej architektury.
Budynek powstał w 1904 r. i był jednym z Pałaców rodziny von Bethmann Holweg. W latach międzywojennych pełnił funkcję prywatnej rezydencji o charakterze pałacu myśliwskiego prezydenta Ignacego Mościckiego. Dzięki specyficznym walorom klimatycznym , od 1950 do 2001 jako prewentorium leczące górne drogi oddechowe u dzieci.Bryła budynku jest zwarta, posiada dwie kondygnacje nadziemne i jest częściowo podpiwniczony. Dach w konstrukcji drewnianej, mansardowy z lukarnami.
W latach 2002-2004 przeprowadzona została modernizacja i rewaloryzacja budynku z przeznaczeniem na obiekt mieszkalny o bardzo wysokim standardzie.
Przeprowadzona gruntowna modernizacja objęła:

dobudowę ryzalitów bocznych,
wykonanie tarasów w technologii żelbetowej wykończonych piaskowcem,
założenie izolacji ścian fundamentowych,
izolacje przeciwwilgociowe i termiczne podłóg na gruncie,
wykonanie nowych warstw podłogi parteru,
wzmocnienie stropu nad parterem i wykonanie podłogi piętra,
wymianę pokrycia dachowego, wykonanie trzonów kominowych oraz wszystkich obróbek z blachy miedzianej,
usunięcie istniejących tynków wewnętrznych i zewnętrznych i wykonanie nowych w tradycyjnej technologii cementowo-wapiennej,
uporządkowanie funkcji budynku, projektowane ściany wykonano z cegły pełnej,
wykonanie klatki schodowej w technologii żelbetowej,
przystosowanie piętra do funkcji mieszkalnej - powstały tutaj sypialnie z łazienkami, ścianki wykonano jako szkieletowe z płyt Heraklith o wysokich parametrach akustycznych, wewnątrz wypełnione wełną mineralną,
oczyszczenie pomieszczeń w piwnicy z istniejących tynków i wykończenie z przeznaczeniem na pomieszczenie fitness, pralnię , spiżarnię i piwniczkę do leżakowania wina,
wymianę całej stolarki okiennej i drzwiowej na nową - drewnianą projektowaną według przekazu historycznego,
wyposażenie budynku w instalacje: elektryczną, teletechniczną, grzewczą - (pellet oraz , wod-kan, alarmową - antywłamaniową z monitoringiem i p.poż.

Wnętrza pałacu wykończono w bardzo wysokim standardzie. Na parterze znajduje się hol główny, salon, jadalnia , pokój telewizyjny, gabinet oraz kuchnia. Posadzki ułożono z naturalnego kamienia oraz drewna z intarsjami. Cztery kominki w stylu klasycystycznym wykonane są z trawertyny i marmuru sprowadzonych z zakątków całego świata (Brazylia, Peru, Włochy). Ściany ozdobiono sztukateriami gipsowymi. Oświetlenie głównych pomieszczeń parteru stanowią żyrandole z kryształami Swarovskiego.

Na piętro prowadzą dębowe schody z kutą balustradą. Znajduje się tutaj pięć sypialni i cztery łazienki wyposażone w stylową ceramikę, pozłacaną armaturę Versace i wykończone płytkami ceramicznymi Versace.

Pałac myśliwski jest obiektem pięknie położonym wśród lasów sosnowych. Panuje tutaj specyficzny mikroklimat wpływający korzystnie na drogi oddechowe. Po rewaloryzacji i wykonaniu elewacji i wnętrz w najlepszych technologiach i zgodnie z przekazem historycznym, odtwarzając wszystkie elementy wykończeniowe - gzymsy, cokoły, balustrady i obróbki blacharskie z blachy miedzianej w wykonane ze szczególną starannością i dbałością o detale stworzono reprezentacyjny obiekt, który na lata zachowa swoją świetność.