Inny komercyjny na sprzedaż, Łomża, ul. Polowa

Informacje podstawowe

Cena:

2 900 000 PLN

Numer oferty:

301961

Typ oferty:

sprzedaż

Cena za m2:

1 582,11 PLN

Powierzchnia:

1 833,00 m2

Powierzchnia użytkowa:

1 041,00 m2

Rok budowy:

1960

Przeznaczenie komercyjne:

Obiekt
Ilona Wakulińska
788 075 924

Lokalizacja

Miejscowość:

Łomża

Gmina:

Łomża

Powiat:

Łomża

Ulica:

Polowa

Kraj:

Polska

Media i inne

Opis

Nieruchomość przy ul. Polowej składa się 5 działek o łącznej powierzchni 1833m2 .

Na terenie działek został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ponieważ jest to ścisłe centrum miasta przewidziano rodzaj zabudowy śródmiejskiej. W parterze możliwe jest ulokowanie powierzchni handlowo-usługowych. Dopuszczono budowę budynków na granicy działek.
Pozwala to na umieszczenie do siedmiu kondygnacji. Powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 85% pow. terenu. Jest to wyjątkowo wysoki a zarazem korzystny wskaźnik cechujący budownictwo śródmiejskie.

Na jednej z działek ulokowany jest budynek biurowy trzy kondygnacyjny częściowo podpiwniczony. Jest to budynek z lat 60-tych ubiegłego wieku. Wyposażony jest we wszystkie media: wodę zimną i ciepłą, kanalizację, prąd, centralne ogrzewanie z sieci miejskiej, internet. Powierzchnia użytkowa budynku to 1041m2 + 80m2 piwnica.
Teren wokół budynku utwardzony. W ostatnich latach w budynku dokonano gruntownego remontu który obejmował wszystkie pomieszczenia sanitarne. Wykonano i kompletnie wyposażono pomieszczenie socjalne służące personelowi całego obiektu. Została wymieniona stolarka okienna na PVC, przeprowadzono remont dachu. Zainstalowano nowoczesny w pełni automatyczny, kompaktowy węzeł cieplny, przy wszystkich grzejnikach wymieniono głowice termostatyczne. Wyremontowano wiele pomieszczeń biurowych. Do wykonania pozostała termomodernizacja budynku z wyprawą elewacyjną.

Działki z budynkiem biurowym ulokowane są w ścisłym centrum miasta przy jednej z głównych ulic ( trasa z kierunku Warszawy na Mazury, Białystok, kraje nadbałtyckie ).
W bliskim i bezpośrednim sąsiedztwie ulokowanych wiele banków, urzędów i innych instytucji.
Miasto liczy 63 000 mieszkańców jest trzecim co do wielkości w województwie podlaskim. Jest miastem na prawach powiatu ze szkołami wyższymi w tym jedną państwową.

Cena nieruchomości : 2 950 000zł w tym podatek VAT od nadajnika GSM.
Ze względu na wysoką amortyzację tworzy pożądany koszt podatkowy.

Ciekawym argumentem dla potencjalnego Kupującego może być Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji z dnia 10 maja 2018 roku (Dz.U. z 2018 r. poz. 1162) oraz Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji z dnia 28 sierpnia 2018 roku (Dz. U. z 2018 r. poz. 1713). Wprowadziły one bowiem nowe warunki inwestowania w Łomży oraz w Gminach Łomża i Piątnica. Warunki są niezmiernie korzystne np. mały przedsiębiorca może z nich skorzystać po zainwestowaniu 500.000 zł; średni przedsiębiorca - po zainwestowaniu 2 mln zł.